یلدا مبارک

طرح درس سالانه پیام های آسمان نهم سال تحصیلی 96-95

همکاران محترم یک نمونه از طرح درس سالانه خانم نسرین نعمتی ، سرگروه محترم انزلی رو براتون میذارم .باتشکر از این سرگروه پرتلاش

 

نظارت بالینی

 

شیوه نامه نظارت بالینی 96-95

آغاز امامت

یازده پله زمین رفت به سمت ملکوت

یک قدم مانده زمین شوق تکامل دارد

نهم ربیع اول آغاز امامت،ولایت و زعامت آخرین سحاب رحمت و یگانه ذریه ذخیره دودمان آل طاها بر تمامی خوانندگان محترم  مبارک باشه 

ان شاءالله روزی برسه که به افتخار حضورش صلوات بفرستیم

شیوه نامه استخراج مهارت­های ده­ گانه زندگی از آیات قرآن درسی (پایه هشتم)

باسمه تعالی

 موضوع: شیوه نامه استخراج مهارت­های ده­ گانه زندگی از آیات قرآن درسی (پایه هشتم).

احتراماً به استحضار می­رساند به استناد برنامه عملیاتی قرآن و معارف اسلامی مستقر در استان سمنان، شیوه ­­نامه اجرای استخراج مهارت­های ده­گانه زندگی از آیات قرآن درسی پایه هشتم، به شرح ذیل می­باشد.

تعریف مهارتهای زندگی:

مهارت زندگی توانایی هستند که با تمرین و پیگیر پرورش می­یابند و شخص را برای روبه رو شدن با مسایل روزانه زندگی، افزایش توانایی­های روانی، اجتماعی و بهداشتی آماده می­کنند.

ضرورت اجرای برنامه:

همانطور که می­دانیم، کسب مهارت­های ده­گانه زندگی (خودآگاهی، همدلی، روابط بین فردی، ارتباط مؤثر، مقابله با استرس، مدیریت بر هیجان، توانایی حل مسأله، تصمیم­گیری، تفکّر انتقادی، تفکّر خلّاق، در دنیای امروزی، هم برای معلم و هم برای دانش­آموز ضروری می­باشد و از طرفی می­دانیم که معارف قرآنی ما،
گنجیه­ای بی­پایان و غنی می­باشد، بدین جهت لازم است با عملیاتی کردن این برنامه، دقایق و ظرایف مفاهیم آیات بر همگان روش شود، و زمینه­ای را برای  انس مستمر و دائمی (معلم و دانش­آموزان) فراهم سازد.

اهداف کیفی:

- تقویت بنیه علمی و انس و تدبّر در قرآن برای همکاران.

- توجه به منزلت علم رافع (آیات قرآن) هدایت گر و توانمند­ساز.

- کاربردی کردن مهارت­های ده­گانه زندگی در فرآیند یاددهی- یادگیری درس قرآن.

تذکّر:

آثار به صورت فایل PDF و word (هر دو) بوده و با فونت Bnazanin شماره 14 باشد و حداکثر صفحات 15 صفحه باشد در ایمیل و DVD همراه با برچسب مشخصات کامل و کدپرسنلی.

2- ذکر منابع به صورت کامل و دقیق الزامی است.

3- حداکثر 3 اثر به استان ارائه شود.

4- آخرین مهلت ارسال آثار به استان پایان دی­ماه 95

5- ارائه محتوای مهارت­های ده­گانه جهت آشنایی همکاران در وبلاگ گروه پیام­های آسمان و قرآن متوسطه اول گیلان موجود می­باشد.

ملاک­های ارزیابی انتخاب آثار توسط سرگروه

1- رعایت زمان­بندی در ارسال آثار

2- رعایت نکات نگارشی تعیین شده

3.سلیس و روان بودن متن

4- دقیق بودن ارجاع درون متنی

5- استفاده از منابع اصلی و ذکر منابع به طور کامل

6- انتخاب مناسب آیات با مهارت­های ده­گانه

7- روشن و واضح بودن مطالب و عدم ابهام در بحث

 

 

                                                                            گروه پیام­های آسمان و قرآن

                                                                                  متوسطه اول گیلان

 

شیوه­ نامه نقش تکالیف و فعالیتهای تکمیلی در فرآیند یاددهی و یادگیری

 «باسمه تعالی»

موضوع:شیوه­ نامه نقش تکالیف و فعالیتهای تکمیلی در فرآیند یاددهی و یادگیری درس پیام های آسمان پایه هشتم با رویکرد موقعیت محور

احتراماً به استحضار می رساند به استناد برنامه عملیاتی دبیرخانه قرآن و معارف اسلامی مستقر در استان سمنان، شیوه ­نامه اجرای نقش تکالیف و فعالیت های تکمیلی در فرآیند یاددهی- یادگیری درس پیام­های آسمان پایه هشتم به شرح ذیل می باشد.

ضرورت اجرای برنامه:

فرآیند یاددهی- یادگیری، فرآیند دو جانبه ای است که در آن یاددهی با ابتکار و فعالیت معلم و یادگیری براساس مفاهیم و اهداف درس است و یادگیری خلاق نیازمند ایجاد موقعیتهایی جهت چالش های خلاق است تا دانش آموزان بتوانند علاوه بر کسب اطلاعات، پردازش متناسب آن به خلق و تولید دانش جدید اقدام کنند. لذا توجه به تکالیف تمرینی، عملکردی و پژوهش محور و پروژه­ای در فرآیند یاددهی- یادگیری ضروری است.

اهداف کیفی:

- ارائه فعالیتهای نو و خلاقانه در فرآیند یاددهی – یادگیری با نگاه موقعیت محور.

- ارتقاء و بهبود کیفیت بخش به فرآیند یاددهی – یادگیری در درس پیام­های آسمان

- تعمیق فرآیند یاددهی – یادگیری و رسیدن فراگیران به مهارت طراحی و حل مسئله.

- آشنایی و ترغیب دبیران قرآن و معارف با انواع فعالیت­های تکمیل و افزایش سطح دانش آنان.

اهداف کمّی:

بررسی و تحلیل نمونه­هایی از فعالیت­های مکمل همکاران توسط سرگروه­های مناطق و شهرستان.

کلیدواژه­ها:

فعالیت: منظور مجموعه فعالیت­های تکمیلی است که توسط دبیر محترم جهت اجرای بهینه تدریس صورت می­ گیرد.

تکالیف: منظور فعالیت­هایی است که دبیران محترم از دانش­آموزان به عنوان مکمل درس می­خواهند. (فعالیت و تکالیف می­تواند شامل جدول، شعر، آیات و احدایث مرتبط درس، کلیپ، گزارش خاطره نویسی، اجرای نمایش ...)

توجه:

- اجرای این برنامه عملیاتی فردی می باشد و آثاری که به صورت گروهی از سوی همکاران فرستاده شود پذیرفته نیست.

- تمامی فعالیت­ها و تکالیف خلّاقانه باید در ایمیل و DVD همراه با برچسب مشخصات کامل و کد پرسنلی قرار گیرد.

- الزاماً دبیران پیام­های اسمان و قرآن و عربی متوسطه اول در این فعالیت شرکت نمایند.

-- سرگروه­های محترم حداکثر 3 اثر به استان ارائه نمایند.

- آخرین مهلت ارسال آثار: پایان دی­ماه 1395 می­باشد.

ملاک­های ارزیابی انتخاب آثار توسط سرگروه محترم

1- مرتبط بودن فعالیت­ها و تکالیف با درس  مربوطه

2- نو خلاقانه بودن تکالیف و فعالیت­ها

3- رعایت زمان­بندی در ارسال

4- قابل  تعمیم بودن فعالیت­ها برای سایر دبیران

5- استفاده از کمترین امکانات برای ارائه بهترین کار.

6- ایجاد انگیزه برای فعالیت­های تیمی و گروهی در دانش­آموزان

7- متنوع بودن فعالیت­ها و تکالیف ارائه شده

 

                                                                       گروه پیام­های آسمان و قرآن

                                                                             متوسطه اول گیلان

بارم قرآن سال 96-95

با سلام خدمت سرگروه های محترم استان گیلان .... با هماهنگی بعمل آمده با دبیرخانه کشوری ، طراحی سوالات نوبت اول درس قرآن میتواند بیست نمره  یا ده نمره باشد

پیام های آسمان (ویژه اهل سنت)

پیام های آسمان (ویژه اهل سنت)

برای دریافت فایل ضمیمه پیام آسمان ویژه اهل سنت بر روی عکس بالا کلیلک نمایید